Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de çöp konteynırlarına yerinde bakım

0 12

Çiftlikköy Belediyesi çöp konteynırlarının bakım, onarım ve boyama işlemlerini yerinde yaptığı çalışmalarla gerçekleştiriyor. Mayıs ayında yayınlanarak yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında tasarruf tedbirlerinin uygulamaya konulduğu Çiftlikköy Belediyesi’nde ilçe genelindeki çöp konteynırlarının bakımları, bulundukları yerde yapılmaya başlandı.

Sultaniye Mahallesi’nde bulunan çöp konteynırlarının bakım ve onarımlarını yapan ekibin çalışmalarını inceleyen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, boya tabancasını alarak bir konteynırın boyama işlemini kendisi gerçekleştirdi.

Tasarruf genelgesinin kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımını teşvik ettiğini belirten Başkan Silpagar, “Biz de yaptığımız bu çalışma ile ilçemizdeki konteynırlarımızın yaklaşık 500 adedini bulundukları yerde peyderpey bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Ekiplerimiz zaten rutin olarak konteynırların ilaçlama ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor. Akabinde konteynırın boyanması, tekerleklerinde sıkıntı varsa onların yenilenmesi, eskiyen vidası kopan varsa bunların yenilenmesi gibi işlemlerimizi yerinde yaparak kaynaklarımızı daha verimli ve daha ekonomik şekilde kullanmış oluyoruz. 500 konteynırı bakım atölyesine taşımak ve orada müdahale etmektense bu şekilde çok daha kolay ve hızlı işlem yapmış oluyoruz” diye konuştu.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.