Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de 2021’in ilk meclis toplantısı yapıldı

0 31

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığında bir araya gelen Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde 2021 yılının ilk oturumu yapıldı. 2012 yılı Ocak ayı oturumunda 11 gündem maddesi ele alınarak karara bağlandı.

Başkan Silpagar, 2021 Yılının herkes için sağlık ve huzur içinde geçmesi dilekleriyle meclis oturumunu açtı. 2021 Yılı Meclis tatil ayının Temmuz olarak belirlenmesi ve her ayın ilk pazartesi gününde meclis toplantılarının yapılması kararı oybirliği ile kabul edilirken, mecliste 2021 yılı Denetim Komisyonu üye seçimleri de gerçekleştirildi.

Gizli oylama açık sayım usülüne göre yapılan seçimlerde Mithat Ersoy, Murat Elgin, Ayşe Ertuna, Reşat Mendüverdi ve Devlet Giray Süyünç, Denetim Komisyonu’na seçilen isimler oldu.

Diğer gündem maddelerinde Meclis Başkan ve üyelerine ödenecek huzur hakları, yurt dışına çıkış izni, sözleşmeli personellerin sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi, itfaiye ve zabıta müdürlüğü personellerinin maktu mesai konuları oybirliğiyle karara bağlandı.

İmar Komisyon ve Trafik Komisyonu raporlarının yanı sıra vatandaş başvuru dilekçelerinin de ele alındığı meclis oturumu alınan kararlarla birlikte sona erdi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.