Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiçek fuarı festivale dönüştürülüyor

0 38

Yalova’da bir süredir yapılmayan çiçek fuarı, festival kapsamında yeniden hayat bulacak.

YTSO Başkanı Tahsin Becan Başkanlığında Yalova Çiçek Festivali için Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Garden A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Yalçın, SASBÜD Başkanı Umut Sakarya ve SÜSBİR Başkanı Ahmet Dündar’ın katılımı ile ilk toplantı YTSO binasında gerçekleşti.

Çiçek kenti Yalova’nın marka değerlerinden birisi konumundaki çiçekçilik sektörüne destek vermek ve ilin tanıtımına ve turizm potansiyeline katkı sunmak adına YTSO, Yalova Belediyesi ve sektör temsilcileri yeniden Yalova Çicek Festivalın yapılması için ilk adımlarını attı. Önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Yalova Çiçek Festivali’nin planlamaları bu yıldan itibaren ilk toplantıyla başlamış oldu.

Festival için ilk toplantı

Festivalin Yalova’ya yakışır bir şekilde gerçekleştirilmesi için gereken ne varsa yapılacağını ifade eden Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Çiçek festivalinin ilimize değer katacağını biliyorum. Bunun örnekleri ülkemizde ve diğer ülkelerde var. Adı çiçekle ve çiçekçilikle özdeşleşen Yalova’nın da adına yakışacak bir festivale ev sahipliği yapması adına Yalova belediyesi de üzerine düşen ne varsa yapacaktır” dedi.

Düzenlenecek olan festivalin Yalova açısından taşıdığı önemin altını çizen YTSO Başkanı Tahsin Becan ise, “Çiçekçilik sektörüne destek vermek, ilin tanıtımını sağlamak ve Yalova’nın tanıtımının yapılmasını sağlamak gibi birçok misyonu bu festivale yükledik. Bu amaçlara uygun bir planlama ile festivali düzenleyeceğiz. Bu anlamda Yalova Belediyesi’nin bize verdiği destek çok önemli. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a bu anlamda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çiçekçilik sektörü temsilcileri de toplantıda söz alarak görüşlerini ortaya koydular. Çiçekçilik Festivali’nin planlanmasına yönelik toplantıların bundan sonra da devam edeceği dile getirildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.