Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Karate Dünya Şampiyonası’ndan 4 madalya

0 11

Dünya Shotokan Karate Fedarasyonu’nun faaliyet programında yer alan 11. Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’na katılan Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı sporcuları turnuvadan 2 Dünya İkinciliği ve 2 Dünya üçüncülüğü ile dönerek büyük gurur yaşattı. 

5-6-7 Kasım tarihlerinde 40 ülkeden bin 898 sporcunun katılımıyla İstanbul WOW otelde gerçekleştirilen turnuvada Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı milli sporcuları ve kulüp antrenörü madalyalarla döndü. Aynı zamanda kulüp antrenörü olan Halil İbrahim Yüksektepe, Master Erkekler kategorisinde Dünya Üçüncüsü olarak podyuma çıkarken, Master Erkekler açık sıklet kategorisinde de Dünya İkinciliği elde etti. Çiftlikköy Belediyespor Karate Masterler Takımından Ümit Öztürk katada Dünya İkinciliği elde ederken, Kulübün Milli Sporcusu Rahman Özüdoğru da 16-17 Yaş Erkekler kategorisinde +76 Kg’da Dünya Üçüncüsü olarak Çiftlikköy’e gurur yaşattılar. 

Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı Antrenörü Halil İbrahim Yüksektepe, “Dünya Shotokan Karate Şampiyonası’nda 3 sporcu olarak 4 madalya elde ettik. Sporcularımı tebrik ediyorum. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Çiftlikköy Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar ve Başkan Yardımcımız Abdurrahim Solmaz’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu gurur tüm Çiftlikköy’ün” diye konuştu. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.