Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çalışmaya vatandaşlar da katıldı

0 285

Çınarcık’ın yosun ve kötü koku konusunda en çok sorun yaşayan bölgesi Çamlık Mevkiinde belediye ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Çalışmalara küreklerle vatandaşlarda destek verdi.

Çınarcık’ın birçok bölgesinde belediye ekiplerince yosun temizleme çalışması sürüyor. Bugün itibariyle Çamlık Mevkiinde iki ayrı ayrı bölgede yosun temizle çalışmaları yapıldı. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’in talimatı doğrultusunda ekipler hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların bir süre daha devam edeceği, bölgede yosun sorununun bir nebze de olsa çözüleceği belirtildi.

Yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren bölge sakinleri, 5 yıldır burada yosun sorununa dair bir çözüm bulunamadığını söyledi. Önceden birçok kez talepte bulunduklarını ancak cevap bulamadıklarını söyleyen vatandaşlar, bölgedeki işletmeciler ve kendi imkanlarıyla denizdeki yosunları temizlediklerini kaydettiler.

Günaydın Sahil Sitesi sakinleri, yaptığı açıklamada, “Bir süredir denizimizde yosun sıkıntısı yaşıyorduk. Kokudan dolayı akşam evlerimizde uyuyamıyorduk. Sorunu Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer’e ilettik. Kendisi de bugün burada yapılan çalışmaların başında durdu ve takip etti. Bizlere yıllardır çözülmeyen konu için yardımcı oldu. Başkanımız Numan Soyer’e bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dediler.

Belediye ekipleri yosunları temizlerken vatandaşlarda kürekleri ile çalışmalara katıldı. El birliği ile yapılan çalışma neticesinde biriken yosunlar kısa sürede temizlendi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.