Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

ATATÜRK, 10 Kasım’ın 82’inci Yıldönümünde Çiftlikköy’de Anıldı

0 62

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82’inci yılında Çiftlikköy’de düzenlenen tören ve anma programı ile anıldı.
23 Nisan Meydanı’nda yapılan törene Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Okan Uygun ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.


Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Çiftlikköy Belediyesi ve mecliste grubu bulunan siyasi partilerin çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saat 9.05’te siren eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımızın söylenmesiyle birlikte tören sona erdi.


Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, bağımsızlığımızın temsilcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu, İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’inci yıldönümü dolayısıyla ilçemizde düzenlenen anma törenine katıldık. Milletimizin var olma mücadelesini zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.