HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Altınova’da uluslararası yarış

Olimpiyatlara puan veren Uluslararası Dağ Bisiklet Kupası “Yalova MTB Cup” Organizasyonu, 24 Eylül 2017 Pazar günü Altınova Kent Ormanı’nda yapılacak.

2017 yılı Uluslararası Bisiklet Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası “Yalova MTB Cup” organizasyonu, 24 Eylül 2017 Pazar günü Altınova Kent Ormanı’nda yapılacak.

Hazırlıklar tamam

Kent Ormanı’nda koşulacak olan Salcano Yalova MTB Cup C1 kategorisindeki, Arazi Sürüşü (Cross-Country) yarış parkurunda, yarışmacılar aynı anda pedal basarak, yonca yaprağı formunda hazırlanmış parkurda tur sayısına göre yarışacak. Ön hazırlıkları Altınova Belediyesi’nin işbirliği ile tamamlanan parkurda, orman yolları, patikalardan ve toprak yollardan oluşan bir olimpik parkurda koşulacak.

 width=Önemli yarışma

Sporcuların yarışma sonuncunda elde edilen puanlarla, Uluslararası Bisiklet Federasyonu tarafından belirlenen limitler ölçüsünde, Yaz Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkına sahip olacaklarını belirten Yalova Bisiklet Antrenörü, Kamil Alev, “Altınova mekiğinde düzenlenecek olan uluslararası organizasyon da sporcular, olimpiyatlarda ülkelerini temsil etme hakkı için puan kazanacakları önemli bir yarışmadır” diye konuştu.

Olimpiyatlara puan veren uluslararası bir organizasyonun Yalova’da yapılmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Metin Kaplan, “Altınova İlçe Kaymakamımız Zafer Engin, Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ a destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

2015-2016 yılarında düzenlenen, “Uluslararası Dağ Bisikleti Kupası Yalova MTB CUP” organizasyonu da Altınova Kent Ormanı’nda gerçekleştirilmişti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.