DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Ak Parti’den “Logo” desteği

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ak Parti’den “Logo” desteği
reklam

Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Ak Parti Milletvekili Fikri Demirel, MHP tarafından başlatılan Yalova Üniversitesi logosuna yeniden Yürüyen Köşk konulmasına ilişkin kampanyaya destek verdi.

2008 yılında kurulan Yalova Üniversitesi, 2013 yılına kadar Yürüyen Köşk temalı logosunu kullanmış ancak bu logo 2013 yılında senatonun aldığı kararla değiştirilmişti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ yapılanmasının en çok etkilediği üniversitelerden olan Yalova Üniversitesi’nde yeniden logo değişimi gündeme gelmişti. MHP Yalova İl Teşkilatı da üniversitenin logosuna yeniden Yürüyen Köşk konulması amacıyla bir imza kampanyası başlatmıştı.

MHP’nin kampanyasına Ak Parti’den de destek geldi. Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve Ak Parti Milletvekili Fikri Demirel, MHP’nin standına giderek kampanya için imza attı. İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, “Mevcut logo Yalova’nın hiçbir değerini ifade etmemektedir. Bu nedenle de kullanılmaya başlandığı andan bugüne kadar hep tartışma konusu olmuş ve Yalova kamuoyu nezdinde kabul görmemiştir. Yalova halkının bu anlamdaki talep ve beklentilerine cevap verilmesi adına Milletvekilimiz Sayın Fikri Demirel ve üniversitemizin Rektörü Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş ile bu konuda yaptığımız görüşmeler ve değerlendirmeler ışığında mevcut logonun değiştirilmesinin gerekli olduğu, Yürüyen Köşk’ün yeniden Yalova Üniversitesi’nin logosu olarak kullanılması açısından şehri temsil eden kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşların bu konudaki görüşleri de alınarak Yalova halkı arasında bir kamuoyu araştırması yapılması hususunda anlayış birliği sağlanmıştır” dedi.

MHP’nin başlattığı kampanyayı doğru ve haklı bir talep olarak değerlendirdiklerini ifade eden Öztabak, “Bu logo değişikliği yapılması halinde Fetö’nün üniversiteler içerisindeki yapılanmasından en çok zarar gören üniversitelerden biri olan Yalova Üniversitesi, şehrimizle bütünleşerek yaralarını sarma açısından ilk adımı da atmış olacaktır” diye konuştu.

Sadece CHP’den tepki gelmişti

Yalova Üniversitesi, 2013 yılında senato kararıyla düzenlediği yarışma sonucunda logosunu değiştirmişti. Yürüyen Köşk yerine, FETÖ’nün sık sık kullandığı laleyi anımsatan bir logo kullanılmaya başlanmıştı. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, gelen eleştiriler üzerine “Yalova Üniversitesi yürümesin, koşsun istedik” şeklinde bir yorumda bulunmuştu. O dönem CHP’nin yaptığı sert açıklamalar ise sonuçsuz kalmıştı.

Rektör Niyazi Eruslu ve üniversitedeki pek çok akademisyen 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ihraç edilmişti. Niyazi Eruslu’nun halen yargılanmasına devam ediliyor.

reklam