Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

9’dan az oyuncuyla sahaya çıkan yandı!

0 11

Türkiye Futbol Federasyonu, Koronavirüs Pandemisi nedeniyle ligin ikinci yarısıyla ilgili ilginç bir talimat kararı aldı. Buna göre; KOVİD-19 sebebiyle liglerde ikinci yarılardan itibaren 9 kişiden az oyuncusu kalan takımlar, maça çıkamayacakları için hükmen mağlup sayılacak.
Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonu için statü ve talimat değişikliğine giderek kulüpleri adeta şoke etti. Süper Lig ve TFF 1. Lig için 35, Misli.com 2. Lig ve 3. Lig’de mücadele eden takımlar sezonun ikinci yarısında minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklar.

Talimat yayınlandı

Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Yalovaspor da geçtiğimiz haftalarda KOVİD-19 ile boğuşmuş ve iki maçı ertelenmişti. TFF’nin yeni kararına göre Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, KOVİD-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacak. TFF Yönetim Kurulu’nun 21.12.2020 tarihli toplantısında; KOVİD-19 salgınının olumsuz etkileri göz önünde bulundurularak bu sürece münhasır olmak üzere statü ve talimatlarda değişiklik yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Liglerin ikinci devresinin ilk resmi müsabakasından itibaren kulüplerin kadrolarını daha rahat oluşturabilmelerini temin etmek amacıyla A takım listesindeki oyuncu sayıları Süper Lig ve TFF 1. Lig için 35, Misli.com 2. Lig ve 3. Lig için 30 olacak şekilde artırılacaktır. Kulüpler, 01.01.2000 ve daha sonra doğmuş olmaları kaydıyla, profesyonel ve kulübüne en az 6 ay tescilli amatör futbolcuları da A takım listesine yazmaksızın müsabakalarda oynatabilecektir. A takım listelerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken futbolculara yönelik tescil süreleri de kısaltılmıştır. Ayrıca, transfer edilen futbolcuların sözleşmelerinin tescili için kulüplerden istenen Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmadığına dair belge ibraz etme yükümlülüğü 2020-2021 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil döneminde de uygulanmayacaktır. Bununla birlikte; yine Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, KOVİD-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacaktır. Kulüpler Futbol Müsabaka Talimatı’na göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklardır” ifadelerine yer verildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.