Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Zirve GSK’nin Fikstür Heyecanı!

0 55
Türkiye Hentbol Federasyonu’nun düzenlediği 2. Lig’de fikstür heyecanı yaşandı. Yapılan kura çekimi sonunda Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün rakipleri de belli oldu.
Türkiye Hentbol Federasyonu(THF) 2020-2021 hentbol sezonu kadınlar ve erkekler 2. Lig grup ve fikstürlerini belirledi. Bursa’da oynadığı Bölgesel Lig maçları sonrasında adını 2. Lige yazdıran Zirve Gençlik ve Spor Kulübü’nün rakipleri netlik kazandı. Türkiye Hentbol Federasyonu Konferans Salonunda Genel Sekreter B. Mutlu Kadıoğlu tarafından THF TV üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen fikstür çekimi sonrasında 2020-2021 sezonu 2. lig kadınlar ve erkekler grupları ve fikstürleri belirlendi. 2020-2021 hentbol sezonu kadınlar ve erkekler 2. Lig maçları 15 Ocak 2021 tarihinde başlayacak. Grup yerleri ve tarihleri ise Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından önümüzdeki günlerde takımlara iletilecek.

27 takım 9’arlı 3 gruba ayrıldı

27 takımın başvuru yaptığı Hentbol Erkekler 2. Ligi’nde takımlar 9’arlı 3 grupta mücadele edecek. Temsilcimiz Zirve Gençlik ve Spor Kulübü kura çekimi sonrasında B Grubu’na düşerken rakipleri Kastamonu’dan Reis Gıda İnebolu Spor Kulübü, Ankara’dan ALFA İhtisas Spor Kulübü, Batman’dan 1955 Batman Belediyesi Spor Kulübü, Sakarya’dan Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Bitlis’ten Tatvan Belediyespor Kulübü, Mardin’den Kızıltepe Spor Lisesi S.K., Kayseri’den Festival Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü, Antalya’dan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Kulübü oldu.

İlk sırayı alacaklar üst lige yükselecek

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun Hentbol Erkekler 2. Ligi için belirlediği statüye göre müsabakalar; kura ile oluşturulacak 3 grupta, federasyonun belirleyeceği farklı illerde grup maçları seklinde tek devreli lig usulüne göre oynanacak tek devreli grup müsabakaları sonucunda gruplarının son iki sırasında yer alan takımlar Hentbol Bölgesel Ligine düşerler. Gruplarında ilk sırayı alan takımlar bir üst lige yükselirler. Gruplarında ikinci ve üçüncü sırayı alan takımlar final grubu oynamaya hak kazanacak. Final grubu federasyonun belirleyeceği merkezde karşı grupların takımlarıyla oynanacak maçlar ile sona erecek.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.