reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Yıllardır yapılmayan yol yapılmıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yıllardır yapılmayan yol yapılmıyor
reklam

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın 2014 seçimleri öncesinde verdiği “5 yılda kentimizde yapılmadık sokak kalmayacak” sözü doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğünce çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor.

İlimizde özellikle yaz aylarında sık kullanılan güzergâhlardan biri olan Liman Sokak’ta (Dereağzı) asfaltlama, kaldırım ve tretuvar çalışmalarına başlandı. Yıllardır atıl durumda olan Liman Sokakta çalışmaların kısa sürede bitmesi planlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda asfaltlama çalışması 300 metre olacak.

Liman Sokağının önemli bir geçiş güzergâhı olduğunu belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Liman sokağı yıllardır atıl bir durumdaydı ve bu yolumuz özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan bir güzergâhtı. Fen İşleri Müdürlüğümüzce başlatılan çalışmayla 300 metre asfaltlama olacak. Asfaltlama çalışmasıyla birlikte bölgede bulunan çınar ağaçları durumuna göre 7-8 metre tretuvar ve 2 ile 4 metre genişliğinde arasında kaldırım çalışması yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sokak yayalarımız için güvenli bir hale gelirken araçlar için ise daha kullanışlı olacak. Aynı zamanda yıllardır atıl vaziyette olan bu yol düzenli bir yapıya kavuşmuş olacak. 2014 yılında vermiş olduğumuz bir sözümüz var bunu yerine getiriyoruz ve 5 yılda sonunda sorunlu sokak bırakmayacağız” dedi.

 

reklam