reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Çiftlikköy’de komisyon seçimleri yapıldı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çiftlikköy’de komisyon seçimleri yapıldı
reklam

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığında bir araya gelen Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde Nisan ayının ilk oturumu yapıldı.

ENCÜMEN VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI

Meclis toplantısında encümen üyeliği seçimleri gizli oylamayla yapılırken, Turgut İşteben ve Recep Meydan oyların çoğunluğunu alarak seçilen isimler oldu. İmar Komisyonu seçimlerinde ise Başkan Silpagar’ın teklifi ile açık oylama yapıldı. Harun Çetintürk, Cenap Özpolat, Recep Meydan, Adil Yele ve Rıfat Aydın oybirliği ile İmar Komisyonu’na seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu da yine açık oylamayla yapılan seçim sonrasında Cenap Özpolat, Rıdvan Mutlu, Sedat Bahadır, Selami Doğancı ve Zeki Coşgun’dan oluştu.

DENETİM RAPORU MECLİSE SUNULDU

Meclis İmar Komisyon Raporu da okunduğu şekilde kabul edildi. 2017 Mali Denetim Raporu meclise sunulurken, Denetim Komisyonu Başkanı Turgut İşteben, meclis üyelerine yapılan incelemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bilgisini verdi.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE SU İNDİRİMİ

İlçede yaşayan şehit aileleri ve gazilere su abonelik bedellerinde indirim yapılması konusunda hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporu da oybirliğiyle kabul edildi. Yapılan düzenlemeye göre Çiftlikköy’de yaşayan şehit aileleri ve gaziler için indirim uygulanarak birim metreküp su ücreti 45 kuruş olarak belirlendi. Ayrıca yeni kurulan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün tahmini bütçesi de 200 Bin Lira olarak oybirliğiyle onaylandı.

SPOR KULÜPLERİNE TOPLAM 25 BİN LİRA YARDIM

Sultaniye Spor Kulübü’ne 10 Bin Lira, Çiftlikköy Belediyespor’a, Futbol branşı A Takım, tüm altyapı futbol birimleri ve voleybol şubesi için kullanılmak üzere 25 Bin Lira nakdi yardım yapılması da oybirliğiyle meclis tarafından kabul edildi.

reklam