AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Yılın ahisi Cafer Altuntaş

18-24 Eylül Ahilik Kültürü Haftası sebebiyle Ahilik İl Kutlama Komitesi, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti. İl kutlama komitesini Yalova Belediyesi Encümen Salonu’nda ağırlayan Başkan Salman, ziyarette bulunan esnaf ve temsilcilerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

“Ben de bir esnaf çocuğuyum. Kendim de 20 sene esnaf olarak çalıştım” diyerek sözlerine başlayan Başkan Salman, “Esnaflığın nasıl emek gerektirdiğini çok iyi bilirim. Ancak o yıllardaki esnaflık günümüzde kalmadı. Neden mi kalmadı? Ben zaman zaman belediyeye yürüyerek geliyorum. Sabah 8 saatlerinde toplam dükkanını açmış esnaf sayısı ne yazık ki 10’u geçmiyor. Bizlerin zamanında dükkanlar sabahın 7’sinde açılır, günün bereketi erken karşılanırdı. Ülkece manevi değerlerimizi tüketmememiz gerekiyor. Aksine bu değerleri nasıl yaşatırız, bunun üstünde durmamız gerekiyor. Türkiye’de sözüne en inanılır kişiler esnaflarımızdı. Bir vukuat olsa polis gelir esnafa sorardı. Çünkü bilirdi onlardan yanlış bir cevap çıkmayacağını. Bu değerlerimizi kaybetmememiz lazım. Ülkece bunun farkına varmalıyız” dedi.

Konuşmasına ‘Yılın Ahisi’ olarak seçilen Cafer Altuntaş ve kalfası Murat Gök’ü kutlayarak sürdüren Başkan Salman ardından kendilerine hediyeler takdim etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.