Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

 ‘Yeni projelerimiz var’

0 272

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Çınarcık Belediye Başkanı ve CHP Çınarcık Belediye Başkan adayı Avni Kurt, ilçenin içme suyu altyapısının değiştirilmesi yönünde aldığı karardan hiçbir zaman pişman olmadığını söyledi.

- Reklam -

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt Radyo Gözde’de yayınlanan Enine Boyu’na adlı programa konuk oldu. Programda görev süresi içerisinde yaptığı çalışmalara da detaylı bir yer ayıran Kurt bu süre içerisinde yaptığı çalışmalar arasında en önemsediği hizmetin ise içme suyu altyapısının değiştirilmesi olduğunu dile getirdi. Kurt, “Çınarcık ilçesinde yaptığımız çalışmalar halkımızdan teveccüh görüyor.  Çınarcık halkının kalbinde bizi bir yere koyduğunu biliyoruz. Çınarcık ilçesinde çok önemli hizmetler ve yatırımlar ürettik.  2017 yazında bir noktaya gelmiştik. Karar vermem gerekiyordu. Ben de doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Çınarcık’ta bir düğün salonu ve kültür merkezi bağlamında ikisinin ortaklaşa bir arada yer alacağı bir projeydi. Projeleri de çizilmiş durumda. İhaleye hazır aşamadayız. Çınarcık’ta en büyük sorun içme suyu altyapısındaydı. Bende bütçemi kültür merkezi yerine altyapının değiştirilmesine harcadım. Yalova’da HB boruya geçen ilk ilçe biz olduk. Şu anda ilçemizde sağlıklı ve güvenli su sunuyoruz. Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’ni ötelediğim için pişman değilim. Bugün olsa yine aynı şeyi yaparım. Yeni dönemde bu projemizi de ilçemize kazandıracağız. 6 ayda hizmete açacağız” diye konuştu.

‘Belediyeyi ciddi bir borç yükü ile devraldık’

Çınarcık Belediyesi’ni ciddi bir borç yükü ile devraldıklarını da dile getiren Kurt, “Belediyeyi büyük bir borçla aldık. İlk aşamada borçlarımızdan kurtulduk. Ardından da ilçemize hizmet üretmeye başladık. Mali disiplin ve Programımızı iyi sürdürdük. 2 yıl süren bir tasarruf süreci geçirdik. Kredimizi ve güveni yükselttik. Şu anda belediyemiz mali olarak sıkıntı yaşamayan bir kurum haline getirildi. Yeni dönemde de çok önemli projeler üreteceğiz” şeklinde konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.