Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Haftaya kar geliyor!

0 324

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova’da bugün hava sıcaklığı 8 derece yağışlı, yarın ise 9 derece parçalı bulutlu, 11 Şubat’ta sıcaklık artacak 14 derece ama, 12 Şubat’ta tekrar hava sıcaklığı düşecek, 15 Şubat’ta kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre; Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

- Reklam -

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Hakkari çevreleri ile Şırnak’ın doğu kesimlerde görülecek yağışların yoğun kar yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma ve don olayı, görüş mesafesinde azalma, çığ riski ve bunlara bağlı olarak ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.