Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yeni Dönem Okul Müdürleri toplantısı gerçekleşti

0 13

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı İl Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürü- Dr. Abdülaziz Yeniyol başkanlığında 2021-2022 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı İl geneli okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

İl Millî Eğitim Müdürü- Dr. Abdülaziz Yeniyol başkanlığında 2021-2022 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı İl geneli okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda 2020-2021 öğretim yılının değerlendirilmesi, okulların temizlik ve tertibi ile ilgili yapılan çalışmalar, LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ve YKS’nın (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı, okul servislerinin denetimi, yönetim süreçleri, öğrenci başarısını arttırmaya yönelik faaliyetler, öğretmen ve personel ihtiyaçları, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ile ilgili hazırlık çalışmaları ve okullarımız ile öğrenci pansiyonlarımızın salgın sürecine uygun bir şekilde yüz yüze eğitim-öğretime açılması için yapılan çalışmalar görüşülerek kararlar alındı.

2021-2022 eğitim öğretim döneminde açılacak olan DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) da öğrencilerimizin başarı ve gelişim süreçlerinin takibinin titizlikle yapılmasını dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü- Dr. Abdülaziz Yeniyol, Yaz tatili boyunca çeşitli kurumlarımızda devam etmekte olan bakım ve onarım işlerinin Ağustos sonu itibariyle tamamlanacağını, öğrencilerin salgın sürecinde olumsuz etkilenmelerini en aza indirmek maksadıyla okullarımızda derslerimizle koordineli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesinin öğrencilerimizin moral ve motivasyonu açısından çok önem arz ettiğini ve bu moral motivasyonun da öğrencilerimizin ruhsal ve akademik başarısına olumlu yansıyacağını dile getirdi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.