Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

‘Yazık, yazık, çok yazık!’

0 353

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova’da AK Parti’nin birliklerle ilgili aldığı karara eski AK Parti’li YASKİ eski Başkanı Ahmet Özsümer’den sert tepki geldi.

İşte DP Yalova İl Başkanı Ahmet Özsümer’in o açıklaması…

SKANDAL AÇIKLAMA, SKANDAL UYGULAMA İSTİFA EDİN…

‘’AK Partinin yıllardır üzerine basa basa, sahip çıkmaya çalıştığı Yeter söz milletindir söylemine, Yalova teşkilatından skandal muhalefet.

Seçilmiş birlik meclis üyelerine ve seçilmiş Birlik Başkanlarına, birer yıl buralarda oyalanın, biz birlikleri valilik tarafından atanmış memurlar ile yöneteceğiz denmesi, Yalova ilinin adını bir defa daha ülke geneline taşıyan büyük bir siyasi skandaldır.

Kendi meclis üyelerine siz bu birlikleri yönetme kabiliyetine sahip değilsiniz demektir. Seçilmiş meclis üyelerine hakarettir, güvensizliktir.

Diğer iki birlikte Belediye Başkanları dönüşümlü yönetirken, meclis üyelerinin Başkan seçildiği birliklere memur ve memur genel müdür atanması da traji komik bir uygulamadır.

Bu karardan sonra bu iki birliğin meclis üyelerinin yönetim kabiliyetleri Yalova ve ülke genelinde sorgulanacaktır. Hayırlısı tepkilerini dile getirerek birlik meclislerinden istifa etmeleridir.

- Reklam -

O koltuklarda oturan meclis üyesi arkadaşların yerinde olmak istemezdim.

BİR AY KULUÇKAYA YATTILAR YUMURTLAYA, YUMURTLAYA BUNU BECERDİLER ?

Seçimlerin hemen ardından, uyarmamıza rağmen birlikler ile alakalı süreci yönetilemez hale getirenler, en sonunda bu formülü icat etmişler.

Sınıf başkanı seçer gibi birer yıllık başkanlık komedisine gülümserken, bu gün yapılan açıklama ve uygulama formülü gülümsememizin yerini endişeye bıraktı.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİ BİLE GÖLGEDE BIRAKACAK SİYASİ SKANDAL

Son günlerde ülke gündemini meşgul eden İstanbul seçimlerini dahi gölgede bırakacak bu siyasi skandal karar, kesinlikle kabul edilemez.

O zaman kötü yönetilen belediyelere de memur genel müdür atayın, Belediye birim müdürlerini de, Belediye başkanı atamasın, Valilik atasın. Hatta bizi boşuna yormayın seçim de yapmayalım.

Bu siyasi iklim de il başkanı olmak dan, seçilmişlere karşı gerçekleşen bu uygulamalardan, hele, hele, bu kararların önünü açanların da siyasi kimliklere sahip olmasından hicap duyuyorum. Yazık, yazık, çok yazık!’’

 

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.