Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yavuz: ”Her maçın her topun önemini biliyoruz.”

0 14

Semt77 Yalovaspor Basketbol Başantrenörü Hakan Yavuz, Akhisar Belediye maçı sonrasında önemli açıklamalar yaptı. Ligde artık en kritik dönemin başladığını belirten tecrübeli koç, her maçın ve her topun önemini bildiklerini dile getirdi.

Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde play-off mücadelesi veren Semt77 Yalovaspor Basketbol’da tecrübeli başantrenör Hakan Yavuz, önemli açıklamalarda bulundu. Göreve geldiği günden bu yana çok mesafe kat ettiklerini söyleyen Yavuz, ligi şampiyon bitirme şanslarının fazla olmadığını kaydetti. Yavuz, play-off şanslarının çok daha fazla olduğunun altını çizdi.

‘Artık en kritik dönem başlıyor’

Semt77 Yalovaspor Başantrenörü Hakan Yavuz, “İki buçuk ayda ciddi mesafe kat ettik. Ancak ligi birinci bitirme şansımız fazla değil. Play-off şansımız çok daha fazla. Yalova küçük olmasına karşın basketbol için ideal bir şehir. Oyuncunun vakit kaybına neden olacak koşullar olmadığı için çalışma ve dinlenmeyi düzenli şekilde yapabiliyorlar. İlk iki ay çok fazla yüklendik ancak artık en kritik dönem başlıyor ve daha çok üst sıralardaki takımlarla karşılaşacağız. Bu nedenle antrenman temposunu aşağı çekip maçlara yoğunlaşacağız. Çok sayıda ve birbirine yakın kalitede oyuncumuzun olması nedeniyle rotasyonu geniş tutup, hücum sayısını artırmaya, tempolu oynamaya çalışıyoruz. İki akıllı oyun kurucumuz da bu konuda bizim düşüncemizin uygulanmasına katkı veriyor” şeklinde konuştu.

‘Her maçın her topun önemini biliyoruz’

Sigortam.net ile Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket maçlarında iki kritik mağlubiyet aldıklarını belirten Yavuz, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sigortam.net ve Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket karşısında iki kritik yenilgi aldık. Buna karşın deplasmanda Akhisar’ı yendik. Mağlubiyetlerimizde başlıca neden kötü hücumlardan sonra savunma konsantrasyonumuzda düşüş meydana gelmesi ki; bunu çözmek durumundayız. Her maçın her topun önemini biliyoruz. Sezon bittiğinde belki ikili, belki çoklu averajlar söz konusu olacak. Bulunduğumuz konum için ligi birinci bitirme şansımızın fazla olmadığını, Merkezefendi Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda herkesten şanslı olduğunu görüyorum. Bizim için play-off daha yüksek olasılık olarak gözüküyor. Bunu başardığımızda sonrasına bakacağız.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.