Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yasa dışı Hint keneviri yetiştirdikleri iddia edildi

0 47

Emniyet Genel Müdürlüğünce yasa dışı Hint keneviri yetiştiriciliğine yönelik 59 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında Yalova’da 10 zanlı yakalandı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde başlatılan çalışma doğrultusunda il genelinde tespit edilen 14 adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Operasyonda, A.K, K.K, B.K.M, O.A, A.D, O.Ş, Ö.Ş, U.C, V.Ş. ile yabancı uyruklu B.S. gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde eğitimli köpeklerin de kullanıldığı aramalarda 53 gram esrar, 15 kök Hint keneviri, kenevir öğütücü, kurusıkı tabanca, Hint keneviri ekimi ve yetiştirilmesi için özel olarak dizayn edilmiş aktif vaziyette sera tabir edilen düzenek ile birçok malzeme ele geçirildi.

Zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünce yasa dışı Hint keneviri yetiştiriciliğine yönelik 59 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında Yalova’da 10 zanlı yakalandı. Şüphelilerin evlerinde eğitimli köpeklerin de kullanıldığı aramalarda 53 gram esrar, 15 kök Hint keneviri, kenevir öğütücü, kurusıkı tabanca, Hint keneviri ekimi ve yetiştirilmesi için özel olarak dizayn edilmiş aktif vaziyette sera tabir edilen düzenek ile birçok malzeme ele geçirildi. ( Yalova Emniyet Müdürlüğü – Anadolu Ajansı )
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.