Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yaman: En düşük işçi maaşı 3300 TL

0 47
Yalova, Çınarcık Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Koru Belediyesinde en düşük işçi ücretinin 2021 yılından itibaren 3300 TL olduğunu, ikramiye, sosyal yardım ve diğer ödemelerin ise bu ücretin dışında olduğunu açıkladı.
Son yıllarda sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Koru Belediyesi yeni bir ilke imza atarak belediye çalışanlarına yeni yılda yeni bir müjde verdi.
Başkan Yaman yaptığı açıklamada “Belediyemiz bünyesinde İşçi Statüsünde çalışan Personelimizin ücretleri 2021 yılı için diğer sosyal hak ve ödemeler hariç 3300 TL olarak Belediye Başkanımızca taahüt edilmiştir.. Tüm işçilerimize Hayırlı olması dileği ile” dedi.
2021 yılının net asgari ücreti 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmişti. Bu ücret belirlenmeden önce, CHP’li belediyeler en düşük ücreti 3 bin 100 lira olarak vereceklerini açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin en az 3100 lira olması önerisi üzerine CHP’li belediyeler ardı ardına tavsiyeye uyduklarına dair açıklamalar yaptı.
Koru Belediyesi de çıtayı yükselterek, Net Asgari ücreti 3300+ İkramiye + Sosyal Haklar. olarak örnek bir uygulama başlattı.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.