Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’ya yeni kardeş geliyor

0 451

Yalova Belediye Meclisi, Yalova ile Ardahan Belediyeleri arasında kardeş şehir ilişkilerinin başlatılması için Yalova Belediye Başkanı vefa Salman’a yetki verdi. Ardahan, Erzurum’un Çat ilçesinin ardından Yalova Belediyesi’nin Türkiye’de ki 2. Kardeş şehri olacak.

Yalova Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman başkanlığında gerçekleştirdi. Yalova Belediyesi’nin bir önceki dönem konularının onaylanmasının ardından Yalova Belediyesi tarafından yapılan imar plan notu değişikliklerine yapılan itirazlar İmar Komisyonuna sevk edildi.

Gündemdeki 7 müdürlüğün ait Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişikliklerle ilgili konunun görüşülmesi maddesinde ise AK Parti ve CHP grupları ortak bir teklif sundu. Maddelerin Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesini ve meclise öyle gelmesi talebi oy birliği ile kabul edildi.

Temmuz ayı olağan meclis gündeminde yer alan bir diğer konu olan Ardahan ve Yalova Belediyeleri arasında kardeşi şehir protokolü çalışmalarının başlaması için riyasete yetki verilmesi konusu da oy birliği ile geçti. Meclis Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’a çalışmalara başlaması için gerekli yetkiyi verdi. Ardahan ile Yalova Belediyesi arasında önümüzdeki günlerde netleşecek protokol ile kardeş şehir ilişkisi kurulacak. Böylece Yalova’nın Türkiye’deki Erzurum’un Çat İlçesi’nin ardından 2 kardeş şehri Ardahan olacak.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.