Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Yalova’ya teknoloji geliştirme bölgesi

0 143

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokolü imzalandı.

- Reklam -

Yalova’da tesis edilmesi hedeflenen Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluş çalışmaları kapsamında Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi, Yalova Üniversitemiz ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odası arasında kurucu heyet protokolü imzalandı.
Kurumları temsilen Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan’ın katılımı ile gerçekleşen kurucu heyet protokol törenine, Yalova Valiliği ev sahipliği yaptı.
Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin kuruluş çalışmalarını yürütecek olan Kurucu Heyet, Üniversite-Sanayi ve Kamu işbirliği çerçevesinde, Yalova ilimiz başta olmak üzere 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nda öngörüldüğü üzere; teknolojik bilginin üretilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi, üründe ve üretim yönetiminde ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesi, verimliliği arttıracak ve üretim maliyetlerini düşürecek yeniliklerin geliştirilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojilere uyumunun sağlanması, araştırmacılara iş imkânlarının sağlanması ve ileri teknoloji yatırımları yapacak yabancı sermayenin ülkeye girişinin hızlandırılması, sanayinin rekabet gücünün arttırılması kapsamında bireysel girişimleri ortak platformda buluşturacak, bölgesel-küresel üretim hedeflemektedir.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.