AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’ya hayran kaldılar!

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği ve Spastik Engelliler Federasyonu, Merkezi Bursa’da bulunan Anadolu Otizm Federasyonu (ANOFED) üyesi otizmli çocuklar ve ailelerini Yalova’da konuk etti.

Engelli dernek ve federasyonları arasındaki sosyal etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği ve Spastik Engelliler Federasyonu düzenledikleri programla 60 kişiden oluşan ANOFED üyesi otizmli çocukları ve ailelerini Yalova’ya getirdi. Engelsiz kafede gerçekleşen kahvaltının ardından Termal ilçesi ziyaret edildi. Termal ilçesinin doyumsuz güzelliklerine hayran kalan ANOFED üyeleri bu güzelliklerin tadını çıkardılar.

Ardından Atatürk’ün Çınar Ağacının bir dalını kesmemek için tren rayları üzerinde yürüttüğü bu nedenle de Yürüyen Köşk olarak anılan tarihi köşk ziyaret edildi. Köşkün hikayesini ve Atatürk’ün bu köşkte uzunca zaman geçirdiğini öğrenen konuklar hayranlıklarını da gizleyemediler. Köşkü gezen ve Atatürk’ün kullandığı eşyaları gören ANOFED üyeleri köşk içerisinde yer alan Atatürk’ün balmumu heykeli ile de hatıra fotoğrafı çekildiler. ANOFED Başkanı Canan Cihan, Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı ve Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan’a teşekkür etti. Unutulmaz bir gün geçirdiklerini belirten Cihan ilk fırsatta kendilerini Bursa’da ağırlamak istediklerini de dile getirdi.

Davetlerini geri çevirmeyerek Yalova’ya gelen ANOFED yönetici ve üyeleri ile otizmli çocuklara teşekkür eden Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı ise, “Engellilerimizin sosyal yaşama daha fazla entegre olması onların rehabilitasyonunda çok etkili oluyor. O nedenle biz de birçok ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bugün bizi kırmayarak Yalova’ya geldikleri için tüm ANOFED üyelerine yürekten teşekkür ederiz” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.