AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’ya Besleme Dostu okul ödülü

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen 2. Okul Sağlığı ve Beslenme Dostu Okul Sempozyumu’nda Beslenme Dostu Okul Oranı yüksek olan 20 ile plaket takdim edildi. Bu kapsamda Yalova’da ödül aldı.

81 il Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumluları ve yine 81 ilden Beslenme Dostu Okullar Programında çalışan birer kişinin katılımı ile gerçekleştirilen 2. Okul Sağlığı ve Beslenme Dostu Okul Sempozyumu Halk Sağlığı Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Bekir Keskinkılıç’ın açılış konuşması ile başladı. Bu sene ‘Adolesanlarda Beslenme, Fiziksel Aktivite ve Sağlık’ teması ile düzenlenen sempozyumda adolesanlarda beslenmeye bağlı sağlık sorunları ve beslenme tedavisi yaklaşımları, fiziksel aktivitenin önemi, iletişim, sosyal medya kullanımı konularında bilimsel bilgi aktarımları gerçekleştirildi. Yalova’nın da aralarında olduğu Beslenme Dostu Okul oran ve sayılarına göre belirlenmiş 20 il iki ayrı salonda gerçekleştirilen oturumlarla okul sağlığı çalışmalarını iyi uygulama örnekleri olarak hazırladıkları sunumlar ile aktardı.

Bu kapsamda Yalova’da bir sunum gerçekleştirdi. Beslenme Dostu Okullar programı uygulama kılavuzundaki güncelleme ve değişiklikler, okul eğitim materyalleri, kantin denetimleri konuları ile ‘Okulda Diyabet Programı’ ve ‘Beslenme/Obezite Danışma Birimleri’ konularında Daire Başkanlığı da çalışmaları aktardı.  Sempozyum boyunca Beslenme Dostu Okullar Programı, okul eğitimleri, okullardaki farkındalık etkinlikleri ile ilgili poster hazırlandı.  61 ilin hazırladıkları posterler fuayede sergilendi.

Sempozyum sonrasında ise Beslenme Dostu Okul oran ve sayıları yüksek olan iller ödüllendirildi. Yalova adına ödülü Dr. Hakan Ersin teslim aldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.