Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) katılım payı olan 28 bin TL’nin Türkiye Futbol Federasyonu’na ödendiğini ve anlaşacakları oyuncularla yapılacak görüşmelerin ardından 15 Ağustos’ta kadronun şekilleneceğini belirten Yalovaspor Kulübü Başkanı Hakan Suiçmez, teknik ekibin de önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacağını kaydetti.
“Bayrağımızı astık ve işbaşı yaptık”
İşbaşı yaptıklarını ifade eden Yalovaspor Kulübü Başkanı Suiçmez, “TFF’ye katılım payını yatırmamız sonrasında bayrağımızı astık ve işbaşı yaptık. Kulübe davet ettiğimiz oyuncularla yapacağımız görüşmeler neticesinde kadromuzu da 15 Ağustos’a kadar şekillendireceğiz. Görüştüğümüz futbolcuları tesislerimize davet ettik. Scout ekibimizin verdiği listeyle alakalı futbolcularla da görüşülüyor. Ben de Yalovaspor başkanı olarak bu oyuncuların kulüpleriyle görüşeceğim. Yeni sezonun startını verdikten sonra zaten merak edilen tüm konulara da açıklık getireceğiz” dedi.
Suiçmez açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:
“Tam liste önümüzdeki hafta netleşir. Yalova dışından gelecek futbolcularımız da tesislerimizde son görüşmelerimizi yapacağız. 30 kişilik kadronun yarısı genç; yani 18 yaş ve altı oyunculardan oluşacak. Yani hem A takım hem de altyapı böylelikle kurulmuş olacak. Teknik direktör konusu da dahil tüm detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Zaten kadromuz da 15 Ağustos’ta şekillenir. Sonrasında bir kamp dönemimiz olacak ve ardından Bölgesel Amatör Ligi’ne şampiyonluk hedefiyle giriş yapacağız.”