Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’nın 10 projesinde son durum

0 156

Ak Parti’de İl Başkanı Muğlim Bağatar, kentte devam eden veya başlayacak 10 projeyle ilgili detayları paylaştı. İşte projelerde gelinen son durum

1 400 YATAKLI YALOVA DEVLET HASTANESİ

400 YATAKLI YALOVA DEVLET HASTANESİ

Yapımına bir süre önce başlanan projenin yüzde 80’i tamamlandı. Kaba inşaat aşaması biten, dış cephe giydirmeleri tamamlanan hastane projesinde şu anda elektromekanik aksamlar ve ameliyathanelerin yapımı devam ediyor. Projenin 8 ay içinde bitirilmesi bekleniyor. 525 yataklı hastaneyle kentteki önemli sağlık eksikliğinin giderilmesi planlanıyor.

2 YALOVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

YALOVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

06.02.2021 tarihli kararname ile onaylanan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 2 yıl içinde kurulumu ve bina hazırlıklarının tamamlanması planlanıyor. Bünyesinde bulunduracağı  profesör, doçent ve uzman kadrolarıyla hizmet verecek fakülte sayesinde kentin sağlık ve eğitim alanındaki gelişimi artacak.

3 ÇEVRE YOLU

ÇEVRE YOLU

Yalova’daki en büyük şikayet konusu noktalardan olan trafiği rahatlatmak için yapılacak çevre yolu özellikle Termal, Çınarcık, Esenköy ve Armutlu istikametine yolculuğu kısaltacak. Şehir içi trafiğin de rahatlamasına yol açacak yolu için güzergah, planlamalar, imar uygulamaları, projeleri tamamlandı. Projenin 20 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

4 ÇAĞLAYAN BARAJI

ÇAĞLAYAN BARAJI

İçme ve kullanma suyu için tek barajı bulunan Yalova’da DSİ ile birlikte yürütülen çalışmalarla yeni barajın proje izni alındı. Adı Çağlayan Barajı olacak proje için planlama ihalesi Mart ayında yapılacak. Kapasite olarak yıllık 15hm³ içme suyu sağlayacağı düşünülen barajın mevcut Gökçe Barajı’nın üstüne yapılması hedefleniyor.

5 KENTSEL DÖNÜŞÜM

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Roman Mahallesi olarak bilinen bölgede yapılacak proje için Mart ayında kazma vurulması planlanıyor. Deprem bölgesi olacak Yalova’da güvenli ve estetik konutların yapılması için mülk sahipleriyle görüşmeler devam ediyor. Planlama sonrasında inşaat çalışmalarına başlanacak.

6 MİLLET BAHÇESİ

MİLLET BAHÇESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da büyük önem verdiği millet bahçesi projesi için proje ihalesi sonuçlandı. Yakın zamanda uygulama ve peyzaj ihalesi de gerçekleştirilecek. Ardından 10 aylık sürede çalışmanın bitirilmesi bekleniyor. Peyzaj ve konsept mimarileri tamamlanan proje bu ay sonunda ihale edilmek üzere daire başkanlığına teslim edildi. Nisan ayında inşaat yapım ihalesi yapılacak. Millet Bahçesinde; yürüyüş yolları, bisiklet yolu, piknik alanları ve yapay bir gölet olması planlanıyor.

7 TERMAL TURİZM ALANLARI

TERMAL TURİZM ALANLARI

Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve Termal Belediye Başkanı Sinan Acar, geçen hafta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u ziyaret etti. Bir süredir üzerinde çalışılan turizm tahsis alanlarının planlaması sona erdi ve iş ihale aşamasına geldi. Termal’i tüm dünyada bir marka haline getirecek turizm yatırımlarının yapılabilmesi için Haziran ve Ekim ayları arasında ihaleye çıkılacağı açıklandı. İhaleler sonrasında birçok 5 yıldızlı otelin kongre turizmi, sağlık turizmi, spor turizmi ve termal turizmi gibi birçok turist kitlesine hitap etmesi hedefleniyor. Oteller 0.30 emsal ile yapılıp yüksek katlı olmayacak. Toplamda 1100 dönüm olan turizm tahsis alanları Haziran ve Ekim ayları arasında 400 dönüm parçalar halinde ihaleye çıkarılacak.

8 SU SPORLARI MERKEZİ

SU SPORLARI MERKEZİ

Gazi Paşa Caddesi sonunda bulunan yaklaşık 1500 m² alanda hayata geçecek su sporları merkezimizde yelken, kano, kürek, sörf, dalış ve su kayağı gibi spor dallarında hizmet verecek. İhale aşamasına projenin inşaat çalışmalarına yaz aylarında başlanacak.

9 YALOVA ÜNİVERSİTESİ YURT BİNALARI

YALOVA ÜNİVERSİTESİ YURT BİNALARI

664 kişilik ve 1250 kişilik Yalova Üniversitesi yurt inşaatı çalışmaları devam ediyor. 664 kişilik kız ve erkek yurdunun binaları tamamlandı ve yakın zamanda açılışı gerçekleştirilecek. 1250 kişilik yurt projesinin ise hafriyat çalışmalarına başlandı, proje ve diğer prosedürleri tamamlandı.

10 YALOVA – ÇİFTLİKKÖY SAHİL BİSİKLET YOLU PROJESİ

YALOVA – ÇİFTLİKKÖY SAHİL BİSİKLET YOLU PROJESİ

Uzun yıllardır sahil güzergahı üzerinde bulunan askeri bölgeden geçiş yapılamaması sebebiyle Yalova merkezin Çiftlikköy ile bağlantısı sağlanamıyordu. Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar ile yapılan görüşmeler neticesinde askeri bölgeden geçiş izni alındı.  Gerekli protokoller yapılarak Çiftlikköy ve Yalova Sahilini birbirine bağlayacak 14.417 metre yürüyüş ve bisiklet yolunun ihalesi yapıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.