Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’da vaka sayıları düşüyor

0 432

Koronavirüs salgınının en kötü dönemleri yavaş yavaş geride kalmaya başladı. Yalova’da Kasım sonu ve Aralık ayında adeta kırmızıya boyanan koronavirüs vaka haritasında düşük riski gösteren yeşil bölgeler artmaya başladı.

Dünyada ve Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları özellikle Kasım ve Aralık ayında pik yapmıştı. Türkiye’de günlük vaka sayılarının 30 bini geçmesi üzerine Aralık ayından itibaren okul, restoran, kafeterya gibi pek çok sosyal ortam kapatılmış, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlanması uygulanmaya başlamıştı.

Yalova Merkez’de son durum bu şekilde…

Alınan tedbirler sonrasında ülkemizdeki vaka sayıları 30 binden, 15 binler seviyesine inerken Yalova’da da vaka sayılarında düşüş başladı. Yalova şehir merkezinde Aralık ayı başında hemen tüm harita yüksek riski gösteren kırmızıya boyanırken pek çok ilçe ve belde merkezinde de vaka sayıları endişe verici boyuttaydı.

Alınan tedbirler sonrasında Yalova’nın koronavirüs haritasında iyi yönde değişiklikler başladı. Şehir merkezinde yüksek riskli (kırmızı) bölgeler azalırken kenar mahalleler neredeyse tamamen yemyeşil oldu. Merkezdeki Süleymanbey, Rüstempaşa, Fevzi Çakmak ve Bahçelievler gibi mahallelerde ise risk sürüyor.

Çiftlikköy’de de riskli bölgeler azalmaya başladı

İlçelerde son durum

Kentin en büyük ilçesi Çiftlikköy’de de vaka sayıları düşmeye devam ediyor. İlçe merkezinde neredeyse yüksek riskli bölge kalmadı. Sadece Sahil ve Çiftlik Mahallesi’nde nüfusun yoğun olduğu kesimlerde kırmızı işaretler dikkat çekiyor.

Çınarcık’ın sadece belli kesimlerinde yüksek risk devam ediyor
Altınova ilçe merkezinde neredeyse yüksek riskli bölge kalmadı.

Çınarcık ve Altınova’da da durum diğer bölgelerden farklı değil. Her iki ilçede de geçtiğimiz ay yaşanan virüs fırtınası azalmış durumda. İlçe merkezlerindeki ufak bölgeler dışında pek çok nokta orta ve düşük riskte.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.