reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Yalova’da tiyatro haftası

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yalova’da tiyatro haftası
reklam

Her yıl ‘27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nden başlayarak o hafta içerisinde ünlü oyun ve oyuncuları Yalovalılar ile buluşturan Yalova Belediyesi, bu yılda ünlü tiyatrocuları kentimizde ağırlamaya başladı.

Yalova’nın kültür sanat şehri olması için önemli işlere ve organizasyonlara imza atan Yalova Belediyesi, her ay düzenli olarak organize ettiği programlar ile 7’den 77’ye herkese hitap ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle tiyatrolar haftası olarak adlandırılan Mart ayının son haftasında da birbirinden güzel tiyatrolar Yalovalılar için ‘sahne’ dedi.

Tiyatrolar Haftası ‘Kaç Baba Kaç’ ile Başladı

Yalova Belediyesi tarafından organize edilen tiyatrolar haftasına özgü tiyatrolar, ‘Kaç Baba Kaç’ isimli 2 perdelik komedi tiyatrosu ile başladı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, programa eşi Dilek Akdeniz Salman ile birlikte katıldı.

Bir hastanenin doktorlar odasında geçen ve 2 saat boyunca düşmeyen temposu ile kahkahalar attıran kaç baba kaç, Rektörlüğe giden yolda çok önemli bir konuşma yapmaya çalışan Dr. David Morgan’ın başına gelen olayları anlattı.

Tiyatro gösterisinin sonunda sahneye gelen Başkan Vefa Salman, dakikalarca alkışlanan tüm oyuncuları gösterdikleri performans sebebiyle tek tek tebrik ederek; 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü sebebiyle Raif Dinçkök Kültür Merkezi sahnesi yer yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden keyifli oyunlara ev sahipliği yapıyor. Bu akşam Kaç Baba Kaç ile başlayan tiyatro etkinliklerimiz hafta boyunca devam edecek. Tiyatro sahnesini seven tüm hemşehrilerime hafta boyunca iyi seyirler diliyor, bu akşamı özel kılan Kaç Baba Kaç oyuncularına teşekkür ediyorum” dedi.

‘Kaç Baba Kaç’ isimli 2 perdelik tiyatro gösterisi ile başlayan ‘Dünya Tiyatrolar Günü’ etkinliklerinin ilerleyen günlerinde; 28 Mart Çarşamba Günü ‘Vay Sen Misin Ben Olan’, 29 Mart Perşembe günü ‘Ölün Bizi Ayırana Dek’ ve 30 Mart Cuma günü ‘Aziz Nesin Azizname’ tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

 

 

reklam