AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’da soğuk hava sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Marmara’nın  doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da  havanın kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yalova’da bugün kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı Gündüz -1 gece ise -7 olacak.

Marmara Bölgesi’nde havanın yarın sabaha kadar parçalı ve çok bulutlu,  bölgenin doğusunun kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

Ege’de de havanın parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde  bölgenin iç kesimlerinin hafif kar yağışlı geçmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi’nde de parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülürken,  bölgenin iç kesimlerinin kar yağışlı, kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı  geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güney Doğu  Anadolu’da ise havanın çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği öngörülüyor.

ÜÇ BÜYÜK KETTEN HAVA SICAKLIĞI

İstanbul’da hava sıcaklığının 3 derece olması beklenirken, havanın çok  bulutlu, sabah ve öğleden sonra aralıklı kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Ankara’da -1 derece olacak havanın çok bulutlu, sabah ve öğleden sonra  hafif kar yağışlı olması bekleniyor. İzmir’de ise havanın parçalı ve çok bulutlu, sıcaklığın 5 derece  olacağı öngörülüyor. Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere  buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yoğun kar yağışı beklenen bölgelerde çığ tehlikesi, buzlanma, ulaşımda  aksamalar ve don; kuvvetli yağış uyarısı yapılan yerlerde ise ani sel, su baskını  ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması  gerekiyor.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.