AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Denetim Komisyonu belirlendi

Belediye Meclisinde Bahçelievler Mahallesinde bulunan Yalova Emniyet  Müdürlüğünün olduğu Kültür Sokağın adı, görev başında şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi sokak olarak değiştirildi.

Yalova Belediye Meclisi Ocak Ayı oturumları Belediye Başkanı Vefa Salman Başkanlığında toplanarak ilk oturumunu gerçekleştirdi. Bugünkü oturumda Yalova Belediyesi Denetim Komisyonu üyeleri gizli oy yöntemiyle belirlendi.

Mart ayı sonuna kadar görev yapacak olan  ve Ak Partiden 3, CHP’den 2 meclis üyesinin yer aldığı Denetim Komisyona, Ak Partiden Fahrettin Yıldız, Güven Yılmaz ve Bilal Kalsın seçilirken, CHP’den Şerafettin Çelik ve Selçuk Atasoy  seçildi.

Belediye Meclisinde ayrıca  Bahçelievler Mahallesinde bulunan Yalova Emniyet  Müdürlüğünün olduğu Kültür Sokağın adı,geçtiğimiz haftalarda görev başında şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi sokak olarak değiştirildi.

Meclis gündemi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait konuların görüşülmesi ile devam etti. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Bayraktepe Mahallesi’nde bulunan 24 hektar alan genişliğindeki bölgenin yapılaşma kararlarının değerlendirilmesi istendi.  Konu belediye meclisinde oylanarak; komisyona sevk edildi.

Bölgeyle ilgili bilgi veren İmar ve Şehircilik Müdürü Kemal Baş, “Bayraktepe Mahallesi’nde bahsettiğimiz bu 24 hektarlık alan Pamuk Sokak’ın güneydoğusunda yer alan Bursa Yolu’na bakan yamaç. O bölge için 2015 yılında alınmış bir meclis kararı var. 2011 yılında ufak çaplı bir heyelan olmuştu. Ruhsat verilmesi de durdurulmuştu. Mecliste riskli alan ilan etti o dönem. Akabinde Yalova Belediyesi mikro bölgeleme çalışması yaptırdı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış olduğu çalışmada bu bölgede yapılaşmaya izin verilebileceği ancak gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi ve onayladı. Müdürlük olarak biz bununla yetinmedik. ODTÜ ile birlikte yeni bir çalışma yapıyoruz. Eğer ODTÜ de Bakanlık ile aynı söylemlerde bulunursa bunu meclise taşıyacağız. Meclisin 2015 yılında almış olduğu riskli alan ilan edelim kararını da yeniden tartışmaya açacağız. ODTÜ’nün verdiği raporu ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın söylemlerini değerlendireceğiz. Bir dahaki ay, ya da Mart ayında rapor sonucu elimize ulaşır” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.