Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova MAGDER: Ekip var ekipman yok

0 8

Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Başkanı Sabri Karaçam, olası bir depremde müdahale edebilmek için yeterli ekipmanın olmadığını söyleyerek, yerel yönetimlerden destek istedi.

10 KONTEYNERIN BOYANMASI GEREKİYOR

Afet yönetimine aktif katılan bir Yalova olmak için 19 senedir çalışmalar yürüttüklerini belirten MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, “Olası afetlerde mücadelede yerelden hareket ederek, bir afet yönetimi oluşturmak istiyoruz. Çünkü olası bir depremde ilk müdahaleyi çevre halkı yapıyor. Biz MAG’lar olarak da herhangi bir afet anında donanımlı ekip ve ekipmanlarımızla hazır bulunmak istiyoruz. Ancak bunun için ekibimiz var ama ekipmanımız yok. Yalova ve ilçelerimiz dahil olmak üzere şu anda 15 konteynerımız bulunuyor. Olası bir depremde bunları kullanacağız. Bunlardan 10 konteynerın boyanması gerekiyor. Bunun için yerel yönetimlerden destek bekliyoruz. Jeneratörlerimizde arızalar var, kendi imkanlarımızla tamir ettik. Ancak hala bitmeyen ekipman eksiğimiz sürüyor” dedi.

‘Kentimizin depreme hazırlıklı olması lazım’

Uzmanların Marmara depremine karşı vatandaşları uyardıklarını ifade eden Karaçam, “Kandilli Rasathanesi ve konuyla ilgili uzmanlar tarafından Marmara’da bir deprem olacağı söyleniyor. Bizim hazırlıklı olmamız lazım. Her vatandaş, şanslı değil. İyi binalarda oturamıyor, deprem anında gidebilecekleri alanları yok. Bunlardan ziyade depremin bizi nerede bulacağını bilmiyoruz. Kentimizin depreme hazırlıklı olması lazım. Depremden kaçamayız, ancak tedbirli olabiliriz. Bunun için kentte olağanüstü bir hazırlık olması gerekiyor” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.