Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova İnsan Kaynakları 1. Platform toplantısı yapıldı

0 14

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde Yalova ili  işyerlerinin insan kaynakları temsilcilerinin katılım sağladığı, Yalova İnsan Kaynakları Platformu toplantısı Pandemi koşulları nedeniyle web tabanlı olarak zoom programı üzerinden gerçekleştirildi.

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede’nin açılış konuşmasını yaptığı toplantıda iş ve meslek danışmanları tarafından İŞKUR portal kullanımı ve istihdam teşvikleri konularında katılımcılara bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

İl Müdürü Erhan Dede açılış konuşmasında şunlara değindi:

“Geçen yıl mart ayından beri pandemi sürecinin çalışma hayatı ve çalışanlar üzerindeki olumsuz etkilerini bertaraf etmek için yoğun çalıştıklarını yaklaşık bir yılı geçen süre boyunca Kısa Çalışma Ücretleri, Nakdi ücret ve işsizlik sigortası ödemeleri yapıldığını ifade etti. İl Müdürü Dede, Haziran sonu ödemelerin sonlanacağı ve yeni teşvikler ile sahada normalleşme teşvikleri için işveren ziyaretlerine ağırlık vereceğiz.”

2 grup halinde düzenlenen İK Platformu toplantılarına İldeki atmışa yakın işyeri temsilcisi katılım sağladı. Toplantının son bölümünde insan kaynakları temsilcileri ve işverenlerin soruları cevaplanarak bir sonraki toplantının gündemi hakkında görüş ve önerileri alındı.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.