Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova da yasak kapsamına girdi

0 493

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam koronavirüs salgınına karşı son tedbirleri açıklamış ve gece 24.00 itibariyle 30 büyükşehire giriş çıkış yasaklanmıştı. Yalova da tüm sınırları büyükşehirlere olduğu için otomatik olarak bu kapsama girdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın corona virüsü salgınına karşı açıkladığı son kısıtlamalara ilişkin 81 il valiliğine genelge gönderdi. Büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak ili için kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren 15 günlük bir süre ile durduruldu.

Yalova, büyükşehir olmamasına rağmen yasak kapsamına otomatik olarak girdi. Kuzeyde deniz yoluyla İstanbul, doğuda Kocaeli ve güneyde Bursa ile çevrili Yalova, bu illerden giriş ve çıkışların yasaklanması nedeniyle tüm ulaşım yollarında yasak kapsamına girdi. Bu şehirlere girişler istisnalar haricinde yapılamadığı için Yalova’dan da deniz ve kara yoluyla başka bir şehre gitmek imkansız hale geldi. Yalova ile aynı kapsamda olan Karaman, Osmaniye, Kilis ve Adıyaman’da da aynı durum söz konusu.

Orhangazi’de yasaklar uygulanmaya başladı

Öte yandan Yalova’nın Bursa ile sınırı olan Orhangazi ve Kocaeli ile sınırı olan Karamürsel girişinde  izni olmayan araçların geçişlerine izin verilmedi. Geçiş yapan araçlarda da sağlık görevlileri ateş ölçümü yaptı.

Sağlık ekiplerinin de hazır bulunduğu uygulamada sürücülerin tek tek ateşleri ölçüldü. Ticari ve mazereti olan sürücülere geçiş hakkı tanınırken, mazereti olmayan sürücüler de uyarılarak geri çevrildi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.