DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Yalova Belediyesi’nden engellilere destek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yalova Belediyesi’nden engellilere destek
reklam

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara destekler aralıksız olarak devam ediyor.

Şehir merkezinde Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bizzat tespitleri yapılanlar ile müdürlüğe ya da mahalle muhtarlarına başvuran engelli vatandaşlara, hasta yatağı, tekerlekli sandalye, değnek ve hasta bezi desteği veriliyor.

“Engelli vatandaşlar önceliğimizdir”

Engelli yaşamı destekleyecek çalışmalar yaptıklarını belirten Yalova Belediyesi yetkilileri, “Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olarak tüm proje ve hizmetlerimizle engelleri kaldırıyoruz, engel olmuyoruz. Engelli destek masamıza başvuran engelli birey ve yakınlarına ev ziyaretlerinde bulunarak belediyemizin hizmetlerinden yararlanma fırsatı sunarak desteğimizi veriyoruz. Bununla birlikte diğer kamu, kurum ve kuruluşlarının sunmuş olduğu hizmetler hakkında bilgiler veriyoruz” dediler.

Sosyal yardım desteklerine devam

Şehir merkezi sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi her engelli bireye ulaştıklarını belirten Yalova Belediyesi yetkilileri, “Yalova merkez sınırları içerisinde ikamet edip, sosyo-ekonomik yetersizlikten dolayı korunmaya, bakıma ve yardıma ihtiyaç duyan engelli bireylere akülü tekerlekli sandalye, akü, manüel tekerlekli sandalye, hasta yatağı, yetişkin hasta bezi, koltuk değneği vermekteyiz. Bu yapmış olduğumuz çalışmaların yanında fenilketonüri hastaları için gıda kolisi desteği veriyoruz” diye konuştular.

reklam