DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Yalova Belediyesi’nden ‘Adli Yardım Projesi Protokolü’ tam destek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yalova Belediyesi’nden ‘Adli Yardım Projesi Protokolü’ tam destek
reklam

Yalova Belediyesi ile Yalova Barosu arasında ‘Adli Yardım Projesi Protokolü’ imzalandı. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile Yalova Barosu Başkanı Elif Turnacı Çavuş’un imzaladığı protokol ile dezavantajlı vatandaşların hak arama hürriyetlerini kullanabilmelerine destek verilecek. 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü ve 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında ‘dezavantajlı’ olarak nitelendirilen vatandaşların ekonomik güçlükler nedeniyle en temel hak olan hak arama hürriyetini kullanabilmesine imkân sağlamak için Yalova Barosu tarafından ‘Adli Yardım Projesi’ hayata geçirildi. Projeye ise Yalova Belediyesi tam destek verdi.

Bu kapsamda Yalova Belediyesi ile Yalova Barosu arasında protokol imzalandı. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ile Yalova Barosu Başkanı Elif Turnacı Çavuş tarafından Adli Yardım Projesi Protokolü imza altına alındı. 

Burada bir açıklamada bulunan Başkan Mustafa Tutuk, Yalova Belediyesi olarak böylesine anlamlı bir projeye destek veriyor olmaktan dolayı memnuniyetini ifade etti. Başkan Tutuk, “Yalova Belediyesi olarak sosyal belediyecilik ilkelerimiz kapsamında bu tür projelere önem veriyoruz. Bu nedenle de Yalova Baro’muzun böylesine anlamlı projesine tam destek verdik” dedi.

Yalova Barosu Başkanı Elif Turnacı Çavuş da Yalova Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Tutuk’a hassasiyeti nedeniyle teşekkür etti. Başkan Çavuş, “Baromuzca dezavantajlı olarak nitelendirilen vatandaşlarımızın ekonomik güçlükler nedeniyle en temel hak olan hak arama hürriyetlerini kullanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla böyle bir proje oluşturduk. Projemiz imzaladığımız protokol ile hayata geçirilmiştir. Konu ile ilgili hassasiyeti için Yalova Belediye Başkanı Sayın Mustafa Tutuk’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

reklam