Ultimate magazine theme for WordPress.

- Advertisement -

- Advertisement -

Yalova Barosu saldırıyı kınadı!

0 300

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Barosu, Muğla Barosu Avukatlarından Sertuğ Sürenoğlu’na yapılan saldırıyı kınayarak basın açıklaması yayınladı.

Yalova Barosu’ndan yapılan basın açıklaması şöyle: ‘’Muğla Barosu Avukatlarından meslektaşımız Av. Sertuğ Sürenoğlu 14 Nisan 2019 tarihinde Çırağan Sarayında yapılan düğün nedeniyle trafiğin kapatılmasına tepki göstermesi sebebiyle polis tarafından uygulanan şiddete ve işkenceye maruz kalmıştır.

Meslektaşımıza, “polis” sıfatı taşıyan kamu görevlileri tarafından önce bir araç içinde, daha sonra da oteldeki bir odada 2 saat boyunca işkence yapılmış, ters kelepçe takılıp gözleri bağlı olarak zorla tutanak imzalatılmıştır. Meslektaşımızın yüzünde ve gözünde morluklar, kaşında açılma ve burnunda kırık vardır.

- Reklam -

Kimseye yapılmasını kabul etmeyeceğimiz bu eylemler, meslektaşımızın avukat olduğunu belgelemesine rağmen devam ettirilmiştir.

Bir avukata uygulanan bu muamele hak arama özgürlüğünün geldiği noktayı en açık şekilde gözler önüne sermektedir. Av. Sertuğ Sürenoğlu’na uygulanan hukuk dışı muamele hakkını arayan tüm vatandaşlara karşı yapılmış bir eylemdir.

Şiddet uygulayan yerine şiddet mağduru avukat tutuklama talebiyle sevk edilmiş ve kendisine ev hapsi uygulanmıştır. Bu yaşanılanlar bir hukuk devletinde kabul edilemez.

Meslektaşımıza acil şifalar diliyor, faillerin ve tüm sorumluların yargıya hesap vereceği günün takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.’’

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.