Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Vefa Salman Kimdir?

0 35

Vefa Salman, 1965 yılında Yalova’da doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirerek iş hayatına atıldı. Yirmi yıldır Yalova’da ticari yaşamının içerisinde bulunmaktadır.

1988 yılında, Yalova’da yayınlanan tek günlük gazete olan “Haberci Gazetesi’nde yazı hayatına başladı. Yalova’da yayınlanan ikinci günlük gazete olan “Yalova Gazetesi’nin kurucularından olup, gazetenin imtiyaz sahipliği ve başyazarlığını 7 yıl yürüttü. Yalovamiz.com isimli yerel internet sitesinin kurucularından ve sitenin köşe yazarlarındandır.

Vefa Salman’ın oğlu Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Özgün Salman(21),2012 yılında kendi kullandığı araçla kaza yapmasıyla olay yerinde yaşamını yitirdi.

CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği (2004-2007), bir dönem Yalova Belediyesi Meclis üyeliği ve Grup Sözcülüğünü (2004-2009), aday adaylığı başvurusuna kadar CHP İl Disiplin Kurulu Üyeliği bir dönem Yalova Fenerbahçeliler Derneği Başkanlığı, üç dönem Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Murahhas üyeliği, bir dönem Yalova Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti üyeliği ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin kuruculuğu, yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

Vefa Salman, 6 oyla belediye başkanlığına seçildi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Yalova Belediye Başkan adayı oldu.

Vefa Salman, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet suçları nedeniyle 27 Şubat 2020 tarihinde görevinden uzaklaştırıldı. Yerine AK Parti’nin meclis üyesi Mustafa Tutuk oy birliğiyle vekâleten  seçildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.