Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Vatan Partisi’nden ABD’ye teşekkür!

0 156

Vatan Partisi Yalova İl Sekreteri Seçkin Duran, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye yaptırım uygulama kararına tepki göstererek kararın malumun ilanı olduğunu söyledi.

Duran, yaptığı açıklamada, “15 Temmuz’da FETÖ’cülerle darbe kalkışması yapan, PKK/PYD’ye on binlerce tır silah veren, Akdeniz’de Yunanistan ve GKRY ile Türkiye’ye karşı tatbikatlar yapan ABD, CAATSA yaptırımlarıyla Türkiye’nin  düşmanı olduğunu kayıt altına almıştır. ABD’yi “stratejik müttefik” sananların iddiaları da kesin şekilde yerle bir olmuştur. Yaptırımların nedeni Türkiye’nin S-400 savunma sistemi alması olarak gösterilse de bundan ibaret değildir. ABD, Mehmetçiğimizin terörle mücadelesini, Mavi Vatan’daki faaliyetlerimizi, savunma sanayimizdeki milli atılımı, kardeş Azerbaycan’ın haklı savaşına verdiğimiz desteği de defalarca kez hedef almıştır” dedi.

Türkiye’nin Avrasya’da nefes almaya başladığını kaydeden Duran, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin Atlantik Sistemi’nden koptuğu bu dönemde yaptırımlara karşı ilk destek veren ülkelerin Azerbaycan, İran ve Rusya olması da anlamlıdır. Atlantik’te boğulan Türkiye Avrasya’da nefes almaya başlamıştır. ABD’nin zincirlerinden kurtulan Türkiye gerçek dostlarını bulmaktadır. CAATSA yaptırımları bu süreci daha da hızlandırmıştır.

Yaptırımlardan endişe edenlerin de kaygılarının boşa olduğu tarihimizdeki örneklerle de gösterilebilir. Kıbrıs Barış Harekatı ertesinde ABD tarafından uygulanan ambargo Türkiye’yi milli üretime yöneltmiş, savunma sanayimizin temellerinin de atılmasını sağlamıştır. Bugün de yaptırımlarla hedef alınan Savunma Sanayi Başkanımız Sayın İsmail Demir “Tam bağımsız savunma sanayii hedefimizde kararlıyız. Hiçbir karar bunu değiştiremez” diyerek bu gerçeği ortaya koymuştur.

Türkiye’nin yaptırımlardan korkup teslim olacağını düşünenler boşuna heveslenmesin. Türkiye ne “değerli hurdalık” dedikleri S-400’lerden, ne terörle mücadelesinden, ne de bağımsız ve başı dik bir ülke olmaktan vazgeçmeyecektir.

Yaptırım kararıyla ülkemizin milli üretim arzusunu körükleyen, Avrasya’da öncü ve başı dik konuma yerleşme iradesini perçinleyen ABD’ye teşekkür ediyoruz”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.