Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Vali Erol’dan Gençlik ve spor bayramı mesajı

0 11

Yalova Valisi Muammer Erol, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Yalovalılar, Bugün, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal mücadelesinin meşalesini tutuşturarak, Aziz Milletimizle birlikte bağımsızlık yürüyüşünü başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 102. Yıldönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Millet olarak manda ve himayeyi kabul etmeyeceğimizi tüm Dünya’ya ilan ettiğimiz gündür. 19 Mayıs; Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak tarihin akışına yön vermiş, mücadele sonunda 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlandırarak , ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıran bir dönüm noktası olmuştur. 19Mayıs; Samsun’da yakılan istiklal meşalesinin Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek tüm vatan sathına yayılarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milletinin kurtuluşunun müjdecisi olan bir gündür.

Sevgili Gençler,
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ulusumuzun birlik, beraberlik içinde ve özgür olarak yaşamasının güvencesi olan ‘En Büyük Eserimdir’ dediği Cumhuriyeti, “Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.” diyerek Türk Gençliğine emanet ederek gençlere duyduğu güveni ve verdiği önemi göstermiştir.
Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, Gençlerimizin geleceğe emin adımlarla ülkemizi daha da ileriye taşıma noktasında ülke kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde, milli değerlerle, modern çağın gereklerine uygun olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu meydanlarda birlikte kutlamayacağız. 19 Mayıs günü saat 19.19’da bütün Türkiye ile aynı anda evlerimizin pencerelerine, balkonlarımıza şanlı bayrağımızla çıkarak, hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okuyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadelemizi başlatmak amacıyla Samsun’a çıkarak tarihi adımı atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle yad ediyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve siz değerli Yalovalı Hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.