Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Üniversitede yangın tatbikatı yapıldı

0 7

Yalova Üniversitesinde, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) ekipleri ve Yalova Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından “Afet Yönetimi” anlatılarak, olası bir yangın esnasında yapılabilecekler uygulamalı olarak aktarıldı.

Yalova Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına bağlı Sivil Savunma birimi tarafından planlanan yangın tatbikatı merkez yerleşkemizde gerçekleştirildi. Tatbikata Yalova Belediyesi itfaiye ekipleri, AFAD ekipleri, tüm akademik ve idari birimlerin temsilcileri katıldı. Yalova Belediyesi İtfaiye görevlilerinin uygulamalı eğitim desteği verdiği tatbikatta itfaiye yetkililerince yangınlar ve yangınlara müdahale hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yangınlarla mücadelede zamanın ve yangına doğru müdahalenin önemine değinilen açıklamada tüm ev ve işyerlerinde yangına büyümeden müdahale edebilecek yangın tüplerinin ve bunları kullanabilecek eğitimli kişilerin bulunmasının büyük önem taşıdığı ifade edildi. Yapılan bilgilendirmelerin ardından meydana gelen bir yangına yangın tüpleriyle müdahale konusunda personelimize uygulamalı eğitim verildi.  İcra edilen uygulamalı eğitimin ardından yangın tatbikatı sona erdi. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.