Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Atık su geleceği değerlendirildi

0 13

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği’nde (YASKİ) üye belediyelerinin ilgili birim müdürlerinin katılımıyla kentin atık su geleceği ile ilgili önemli başlıklar değerlendirildi.

YASKİ Başkanı Uğur Daban, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıda özellikle şehrin doğu tarafında oluşması muhtemel ani nüfus artışı öngörülerimde oluşacak atık su debi artış problemleri ele alındı. Daban, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Yalova’mızın atık su hatlarına yağmur suyu karışım sorunlarının değerlendirildiği toplantıda her belediyemizin belirleyeceği takvim ve YASKİ ile teyitleşerek planlanacak noktalarda analizler yapılarak atık su kanallarının yağmursuyu kanalları ile ağızlaştığı noktalar tespit edilerek engelleme çalışmaları gerçekleştirilecek. YASKİ’nin başlatmış olduğu ve atık su bertaraf maliyetlerini etkileyen kullanılmış ıslak mendillerin atık su hatlarına atılmasını önlemek üzere başlattığı #YalovadaIslakMendillerÇöpe kampanyasının da masaya yatırıldığı toplantıda belediyelerin kadın aile ve sosyal medya iletişim kanalları ile kampanya desteğinin artırılması kararı da alındı. Birim nüfus başına atık su bertaraf maliyetlerinin üye belediyelere bildirilmesi ve bütçe çalışmalarına rehber olarak bu bedellerin önemsenmesi gerektiği başlığında kanaatler dinlenen toplantı katılımcıların ortak mutabakatı ile sonlandı. YASKİ olarak aldığımız kararları raporlayıp belediyelerimizle paylaşacağız. Meclislerimiz vasıtası ile Yalovamızın gelecekteki atıksu problemlerinin şimdiden çözülebilmesi ile ilgili projeler hazırlayacağız. Cennet Yalova’mızda Marmara’ya örnek il olacağız.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.