Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Üniversitede aikido semineri

0 339

Yalova Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Aikido Topluluğu tarafından düzenlenen eğitim semineri Şehit Abdülhamit Kaya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Seminerin eğitimci konukları Mugenkai Aikido Okulu Baş Antrenörü Sensei Sezgin Burak Azak ve Sasem Savaş Okulları Baş Antrenörü Sensei Cihan Bağcı idi.  Etkinlikte Aikido sporuna yıllarını veren 2 deneyimli hoca Aikido sporunun tüm inceliklerini Aikido sporuna gönül veren katılımcılara aktardılar. Etkinlikle ilgili yapılan açıklamada ülkemizde şiddete uğrayan kadınların sayısının her geçen gün arttığı göz önünde bulundurulduğunda Aikido savunma sporunun özellikle kadınlar için uygun bir spor dalı olduğu ifade edildi. Aikido antrenörleri fiziki saldırıları bertaraf etme tekniklerini uygulamalı bir şekilde katılımcılara anlattı.

Aikido Festivalleri Düzenleyeceğiz

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Aikido antrenörü Cihan Bağcı Yalova Üniversitesi Rektörlüğü’nün daveti üzerine burada bulunduklarını ifade ederek Aikido sporuna gönül verenlerle bir araya gelerek Aikido dostluk semineri düzenliyor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.  Bu etkinliğin Aikido alanında Yalova da düzenlenen 4. etkinlik olduğunu belirten Bağcı, tür etkinlileri daha da artırarak  Aikido savunma sporunu yaygınlaştırmayı ve üniversiteler çapında bu spor dalıyla ilgili festival havasında etkinlikler düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi.

Aikido Denge ve Uyum Sanatıdır

Aikido bir savunma sporudur diyen Bağcı, Aikidoyu diğer dövüş sporlarından ayıran özelliğin anatomi, fizik ve matematik gibi 3 önemli bilim dalını içinde barındırması olduğu söyledi. Aikidonun diğer spor dallarından faklı bir diğer özeliğinin ise sporda müsabakaların olmaması olduğunu söyleyen bağcı bu sayede sporcuların stres ve hırstan uzak tutulduğunu Aikidonun kişileri egosundan arındıran denge ve uyumu gözeten bir spor sanatı olduğunu ifade etti.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.