HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Üniversite nihayet binalarına taşınıyor

Kuruluşundan bu yana şehir merkezinin değişik bölgelerinde bulunan, son olarak da kampüs içerisinde çelik binada hizmet veren Yalova Üniversitesi rektörlüğü nihayet binasına kavuştu.

Yıllardır kuruluş çalışmaları sorunlu olarak devam eden, bir türlü kalıcı binalarına kavuşamayan ve üzerine FETÖ gölgesi düşen Yalova Üniversitesi, sonunda rektörlük binasına kavuştu. 2013 yılından bu yana geçici çelik binada hizmet veren rektörlük birimleri 2500 metrekare alan üzerine inşa edilen ve toplam 13000 metrekare kapalı alana sahip olan yeni binaya taşındı.

 width=Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde yeni binasına kavuşan Yalova Üniversitesi’nde tüm rektörlük birimlerinin yeni binaya taşınma süreci tamamlandı. Boşalan çelik binalara da Yabancı Diller Yüksekokulunun taşınması için çalışmalara başlandı. Öte yandan İDO iskelesinin karşısındaki geçici binada hizmet veren Sanat ve Tasarım Fakültesi de merkez yerleşkede yapılan tadilat çalışmalarını ardından Mühendislik Fakültesi’nden boşalan binaya taşındı. Şehir merkezinde bulunan Karizma İş Merkezi’nde hizmet veren Yabancı Diller Yüksekokulun’un da önümüzdeki günlerde merkez yerleşkeye taşınmasının ardından Yalova Üniversitesi şehir merkezindeki geçici binalarda hizmet veren tüm birimlerini merkez yerleşkeye taşımış olacak.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Erbaş üniversitede yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada yeni eğitim-öğretim yılını yeni hizmet binasında karşılayacaklarını ifade ederek bir taraftan yeni eğitim-öğretim yılına girmenin diğer taraftan da yeni hizmet binalarına kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Rektör Prof. Dr. Ali Erbaş tüm çalışanlarıyla birlikte üniversiteyi daha iyi noktalara taşımak için çaba göstereceklerini ifade ederek, öğrenci memnuniyetini esas alan bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Makamların, hizmet binalarının ve öğrencilerin kendilerine milletin birer emaneti olduğunun altını çizen Rektör Prof.Dr. Ali Erbaş emanete en iyi  şekilde sahip çıkarak üniversiteyi layık olduğu yere taşıma gayretinde olacaklarını vurguladı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.