Cemal Ulusoy, göreve iade edildi

0
133

Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü görevindeyken Ankara İl Müdürlüğüne araştırmacı olarak atanan Cemal Ulusoy, mahkeme kararıyla görevine iade edildi.

Ulusoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, 13 Ekim 2016’da Ankara’ya tayin edildiğini belirtti.

Bursa 2. Bölge İdare Mahkemesine dava açtığını ve mahkeme kararıyla görevine iade edildiğini belirten Ulusoy, şöyle konuştu:

“Hak ve adalet tecelli etti. Adalet mülkün temelidir. Adalet olmadan hiçbir şeyi sağlayamazsınız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Adalete, kanuna herkesin uyması gerekiyor. Mahkeme kararıyla görevine dönen bir çalışanın somut hiçbir gerekçe gösterilmeden ve bir üst mahkemede temyiz süreci devam ederken keyfi olarak tekrar görevden alınması hukuken suçtur.

Mahkeme kararlarını tanımamaktır. T.C Hukukun üstünlüğüne dayanan bir Hukuk Devleti ise herkes hukuka uymak zorundadır. Anayasanın amir hükümlerinden 138 maddesi mahkeme kararlarına uymayı zorunlu kılmaktadır, aksini uygulamak suçtur.”

Paylaş
Önceki İçerikTersaneler Yalova’ya zarar veriyor
Sonraki İçerikYalovaspor’da görev dağılımı
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.