Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Turnuva için protokol imzalandı

0 231

Yalova 2.Ulusal Yürüyen Köşk Satranç Turnuvası için Yalova Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilciliği arasında karşılıklı protokol imzalandı.

İlimizde 4-6 Ekim 2019 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilecek olan Yalova Ulusal Yürüyen Köşk Turnuvası protokolünü Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Belediyespor Kulüp Başkanı Resul Kocaağa ve Türkiye Satranç Federasyonu Yalova İl Temsilcisi Erkan Şat birlikte imzaladı. Yapılacak olan organizasyona destek veren Altınkale Satranç Spor Kulübü Başkanı Ahmet Barış Eroğlu da imza töreninde hazır bulundu.

Yalova’nın en önemli simgelerinden biri olan Yürüyen Köşk’ün tanıtımına katkı sağlayacak olan bir projenin ikincisini gerçekleştireceklerini belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yalova Belediyesi olarak ülkemizde bir ilk olan ’Satranç Parkını’ açarak bu zihin sporuna önem verdiğimizi daha önce gösterdik. Geçtiğimiz yıl ilki yapılan turnuvayla ülkemizin dört bir yanından sporcular gelerek kentimizde bu turnuvaya katıldı. Bu yıl ikincisini daha geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz. Yalova Belediyesi olarak amatör bir branş olan satranç sporuna ve sporcusuna destek vereceğiz. Vereceğimiz bu destekle ülkemizin dört bir yanından gelen sporcu kardeşlerimizi ilimizde ağırlayacağız. Yapacağımız bu turnuvayla hem ilimizi hem de turnuvanın adını taşıyan Yürüyen Köşk’ü bir kez daha tanıtmış olacağız.” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.