Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Türkiye’nin ilk sanal okul dergisi

0 22

Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri bir araya gelerek sosyal medyada Türkiye’nin ilk sanal okul dergisini kurdu.

SALGIN SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÇALIŞMA

“Gücümüz, hayal gücünüz.” sloganıyla ortaya çıkan bu yeni fikre öncülük eden Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Enes Sevgin, okulun sosyal medya dergisinin nasıl kurulduğunu ve nasıl çalıştığını anlattı.

Enes Sevgin örnek bir çalışma başlatmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Yarının liderleri, fikir insanları, şairleri, yazarları, ressamları olacak gençlere yol arkadaşı olarak, pandemi sürecinin hepimizi maruz bıraktığı bu travmatik süreçten en az hasarla çıkmanın, motivasyonumuzu yükseltmenin ve üretkenliğimizi, hayal gücümüzü sürekli aktif tutmanın yollarını ararken aklımıza böyle bir çalışma geldi.

TEKNOLOJİYİ LEHTE KULLANMANDILAR

Teknoloji bağımlılığını da olumlu bir şekilde lehimize kullanmamıza vesile olan bu güzel fikir neticesinde ÇAAL Dergi ismiyle İnstagram’da bir hesap açtık. Dergimiz için bir de mail adresi oluşturduk ve bunu bütün okulla paylaştık. 9 ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan hayal gücü yüksek, yetenekli ve istekli 20 kişilik bir grupla çalışmalarımızı yapmaya başladık. ÇAAL Dergi’de Araştırma Ekibi, Portre-Biyografi Ekibi, Resim-Fotoğrafçılık Ekibi, Mutfak Ekibi, Film Analiz Ekibi, Kitap Analiz Ekibi ve İlginç Bilgiler Ansiklopedisi gibi farklı çalışma alanlarını bünyemizde oluşturarak çalışmalarımıza başladık.

ÖĞRENCİLERİN SESİ

Aynı zamanda ‘Sizden Gelenler’ ve ‘Serbest Kürsü’ gibi iki farklı köşe oluşturarak dergimizin mail adresine okulumuzun değerli öğrencilerinden gelen çalışmaları da paylaşma fırsatı verdik. Hedefimiz uzaktan eğitim sürecinin olumsuz etkilerini en aza indirgemek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği gençlerin fikirlerini, ortaya çıkardıkları güzel çalışmaları herkesle paylaşmak ve okulumuzun adını, öğrencilerimizin sesini herkese duyurabilmek.

İLK YAZI AZİZ BOZOK’TAN

Bu doğrultuda ÇAAL Dergi’nin kurulması yolunda her türlü desteği veren, bizlerin bunu yapabileceğine, başarabileceğine olan inancını her zaman dile getiren ve her zaman yanımızda olarak, bizi hiç yalnız bırakmayan Okul Müdürümüz Sayın Aziz Bozok’un yazdığı yazıyla ilk paylaşımımızı yaptık ve bu yola çıktık. ÇAAL Dergi Ekibi olarak Okul Müdürümüz Sayın Aziz Bozok’a ve beğenileriyle, yorumlarıyla bizleri yalnız bırakmayan değerli ÇAAL öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz Bozok da sanal okul dergisini hayata geçiren okul öğretmenleri ile öğrencileri kutladı.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.