Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Türkiye’nin en küçük raketi Yalova’dan

0 54

Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) bünyesinde kayıtlı Türkiye’nin en genç sporcusu belli oldu. Buna göre bayan masa tenisi milli takımının yıldızı Ece Haraç’ın kardeşi Orhan Efe Haraç, resmiyette Türkiye’nin ITTF kayıtlarına dahil en küçük Masa Tenisi oyuncusu olarak dikkat çekti.

Türkiye Erkekler Masa Tenisi 1. Ligi’nde ilimizi temsil eden Yalova Belediyespor Erkek Masa Tenisi takımının 13 yaşındaki başarılı sporcusu Orhan Efe Haraç, ITTF kayıtlarındaki en genç Türk raketi olarak kayıtlara geçti. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF) geçen dönem Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Başol Haraç’ın da oğlu olan Orhan Efe Haraç, gelecekte Türk Masa Tenisinin önemli sporcuları arasında gösteriliyor..

Ablası Ece Haraç’ın izinden gidiyor

Yalova Belediyespor altyapısından yetiştikten sonra Milli Takıma kadar yükselen, Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Süper Lig’de şampiyonluk yaşayan ve bu sezon da Tigem Spor ile şampiyonluğa yakın olan Ece Haraç’ın izinden giden Orhan Efe Haraç, ablası gibi Yalova’yı Masa Tenisi branşında en iyi şekilde temsil ediyor.

Kendi yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu

Yalova’lı sporcu Orhan Efe Haraç, kendi yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. Gelecekte Milli Takımlarda ilimize ve ülkemize şampiyonluklar kazandırması beklenen Orhan Efe, Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu’na (ITTF) kayıtlı 170 Türk sporcu arasında en küçük sporcu konumunda bulunuyor.

Geçen yıl kürsünün en tepesine çıkmıştı

2020 yılında Ankara Mamak’ta yapılan Masa Tenisi Küçükler En İyi 16’lar Türkiye Birinciliği Müsabakalarında mücadele eden Yalova Belediyesporlu sporcu Orhan Efe, oynadığı 16 maçın 13’ünü kazanarak üçüncü olmuştu. Orhan Efe, 2019’da da Ankara’daki Küçükler Milli Takım Seçme ve Türkiye Şampiyonası’nda da üçüncülük elde etmişti. Milli takım seçmeleri, Türkiye şampiyonası ve En İyi 16’lar müsabakaları sonrasında Orhan Efe Haraç, Türkiye Küçük Erkekler U-13 kategorisinde kürsünün en tepesine çıkarak birincilik ipini göğüsledi.

En tecrübelisi Oktay Çimen

Diğer yandan ITTF’ye kayıtlı, 170 sporcu arasında en yaşlı sporcu ise, Eski Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF)  Başkanı Oktay Çimen. Efsane sporcu, 60 yaşında ve ülkemizdeki ITTF’ye kayıtlı sporcular arasında en tecrübelisi olarak kayıtlara geçmiş durumda. Masa Tenisinde bu önemli istatistik içinde Yalovalı bir sporcunun da olması gurur verici.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.