Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

TÜRFAD’dan Başkan Vekili Tutuk’a ziyaret

0 14

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Yalova Şube Başkanı İbrahim İnce, Yönetim Kurulu Üyeleri ile kentimize spor anlamında geçmişte ve günümüzde büyük hizmetleri olan sporcular, spor adamları Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’u ziyaret etti.

Encümen salonunda konukları ağırlayan Başkan Vekili Tutuk’u ziyaret edenler arasında birçok kulüpte teknik direktörlük yapmış ve şuanda spor programcılığı yapan Güvenç Kurtar’da yer aldı. TÜRFAD tarafından “İnsanlar Yaşarken de Anılmalı” isimli projesi hakkında Başkan Vekili Tutuk’a bilgiler veren Dernek Başkanı İbrahim İnce; “TÜRFAD tarafından bir projemiz var. Bu projemiz kapsamında ulusal ve uluslararası arenada kentimizi en üst düzeyde temsil etmiş sporcularımızı yaşarken onurlandırmak ve onları gelecek kuşaklara tanıtmak için çaba sarf etmekteyiz. Yapacağımız bu projeyle kentimizde bir spor müzesi kurmak ve bu yaşayan Yalovalı efsanelerimize bir onur belgesi vermektir” dedi.

Başkan Vekili Tutuk “Projenin Anlamı Çok Büyük”

Spor camiası içerisinde kentimizin yetiştirdiği bir çok önemli sporcular olduğunun altını çizen Başkan Vekili Tutuk; “Öncelikle yapmış olduğunuz ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ederim. Karşımda birbirinden değerli kentimizi ulusal ve uluslararası arenada temsil etmiş farklı branşlarda sporcularımız bulunmakta. Ayrıca Yalova’ya spor anlamında hizmetleri olan spor adamlarıyla bir aradayız. Dernek olarak hayata geçireceğiniz projenin anlamı çok büyük.  Yaşayan değerlerimize sağlığında sahip çıkmanız ve bir müzede gelecek kuşaklara aktarmanız bu projenin anlamını bir kez daha önem katıyor. Bizde Yalova Belediyesi olarak bu proje için elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.