AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Tosun, müdürlerle toplantı yaptı!

Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri toplantısı 19 Temmuz İlkokulu´nda yapıldı

İl  Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir ve merkezde bulunan anaokulu ve ilkokul müdürleri katıldı.

Toplantıda; 2023 eğitim vizyonunun içini dolduracak okul bazlı projeler ve yapılacak faaliyetler, öğrencilerimizin başarılarının geliştirilmesi için yürütülen çalışmalar, Eğitimde Bilişim Ağı´nın (EBA) kullanım oranları, DynEd İngilizce Eğitim Sistemi, kaynaştırma bütünleştirme uygulamaları, okul rehberlik hizmetleri, okullarımızdaki kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler, temiz okul ve beslenme dostu okul çalışmaları, okul güvenliği, okulöncesi eğitim ve ilköğretim kurumları standartlarına ilişkin çalışmalarına ilişkin gündem maddeleri üzerinde duruldu.

2023 Eğitim Vizyonunun içini doldurmak için çoklu iş birlikleriyle, proje ekipleriyle, uzman gruplarla bir dizi çalışma yaptıklarının altını çizdi. Bu bağlamda yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

‘Yarın ne yapacağımızı da düşünmeliyiz’

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun; “Milli ve yerli bir ruha sahip olmanın önemine değinerek “Milli kimliğin ve kültürün kazandırılması için eğitim liderleri olarak sizlere büyük görevler düşmektedir. Nasıl ki kurumunuzun, okulunuzun binasının her köşesine hâkim, her köşesinden haberdar olmanız gerekiyorsa öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin her halinden de haberdar olmakla mükellefiz. Bu mesleki bir zorunluluk değil belki ama bizim kültürümüz, kadim medeniyetimiz bunu zorunlu kılar. Bugün ne yaptığımız kadar, yarın ne yapacağımızı da düşünmeliyiz. ” şeklinde konuştu. Sorumlulukları yerine getirmenin önemine değinen Müdür Ali Tosun, sürekli bir yenilenme içerisinde olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un belirttiği üzere, var olan sorunları aşmak için adım adım hayata geçirilen Tasarım Beceri Atölyeleri, Okul Profili gibi önemli yenilikler hakkında bilgiler verdi.

“Yarınlarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için eğitimde marka kent olan Yalova’mıza yakışır iyileştirilmiş fiziki imkânlarımızla; 2023 vizyonumuzun çift kanatlı paradigması doğrultusunda içerik ve kaliteyi yükseltmeye, beceri ve tasarım atölyelerini oluşturmaya yoğunlaşacağız.” dedi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.