Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

Toprağın sırrı projesi!

0 252

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Atatürk bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü tarafından başlatılan Toprağın Sırrı Projesinde öğrenciler yerinde pratik ve teorik olarak bahçe kültürlerini öğreniyor.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında Enstitü tarafından yürütülen Toprağın Sırrı projesi devam ediyor.

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı, doğa, bilim ve teknoloji konularında farkındalık yaratmak amacıyla hedef kitlenin bilimsel konu, kavram ve süreçleri gözlem ve uygulamalarla anlamasına olanak sağlayan ve belirli bir program dahilinde gerçekleştirilen etkinlikleri kapsayan projenin konukları Yalova Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.

- Reklam -

Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrı programı, bilginin toplum ile buluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla anlaşılır bir biçimde aktarılmasının amaçlandığı Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi devam ediyor.

Bu projelerde; katılımcılara olabildiğince fazla bilgi aktarılması değil, katılımcıların basit bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi hedefleniyor.

Yalova Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Proje kapsamında Mustafa Bıyıklı ve Dr. Barış Albayrak “Toprak Ana ile Tanışma”, Dr. Adnan Doğan “Bitkileri Tanıma”, Pınar Göksel “Toprak Canlıları Ve Böcekleri Tanıma”,, Dr. İbrahim Sönmez “Ekim, Çimlenme ve Dikim” ve Gülşah Üğlü “Erozyon Farkındalığı”, adlı etkinliklerde öğrencilere bilgi verdiler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More